Klára Laurenčíková o duševním zdraví dětí v magazínu REFORMA

domů / blog / Klára Laurenčíková o duševním zdraví dětí v magazínu REFORMA
Klára Laurenčíková o duševním zdraví dětí v magazínu REFORMA

Po jisté odmlce opět začíná vycházet informační magazín Reformy péče o duševní zdraví. V červnovém vydání najdete kromě mnoha dalších zajímavých textů i článek naší předsedkyně Kláry Laurenčíkové o Duševní zdraví dětí jako priorita.

Píše v něm mimo jiné o tom, že pandemie koronaviru jasně ukázala, jak moc je vzdělávací úspěch dětí v České republice závislý na stabilitě rodinného prostředí dětí a podpoře, kterou se v něm dětem dostává. Nebo jak stále moc neumíme včas identifikovat děti, které jsou ohrožené na svých základních potřebách.

„Nyní je důležité vzít všechny příležitosti, které nám pandemie otevřela a pracovat s nimi. Především fakt, že nyní snad málokdo z odborné či široké veřejnosti nepochybuje, že děti potřebují podporu v oblasti duševního zdraví, že na duševním zdraví opravdu záleží, a že je to něco, co jsme jako společnost bohužel dlouhodobě podceňovali,“ upozorňuje v článku Klára Laurenčíková.

Cílem magazínu REFORMA je přinášet aktuální informace o událostech, zajímavých aktivitách a tématech spojených s probíhající reformou péče o duševní zdraví. Nechce však být jen informačním věstníkem, ale přinášet i příběhy konkrétních lidí, zajímavé pohledy a názory odborníků i návštěvy míst, kde už má reformy své výsledky.

Jak se tyto cíle daří naplňovat si můžete přečíst v aktuálním čísle, které je věnováno oblasti duševního zdraví dětí. Můžete si ho stáhnout zde.