Výroční zpráva za rok 2019

domů / blog / Výroční zpráva za rok 2019
Výroční zpráva za rok 2019

Výroční zpráva za rok 2019 (PDF)

Milí přátelé,

představujeme Vám výroční zprávu ČOSIV za rok 2019. Obsahuje stručný přehled o naší činnosti v uplynulém roce. Ve všech našich aktivitách se dlouhodobě věnujeme podpoře lidských práv a kvalitě vzdělávání. Děkujeme všem, kteří se trpělivě snaží o to, aby každé dítě mohlo vyrůstat a vzdělávat se v bezpečném a inspirativním prostředí. Za osm let naší existence jsme udělali ohromný pokrok, který bychom nikdy nezvládli bez Vaší podpory a každodenní práce v terénu.

Významnými partnery jsou pro nás po celou dobu: evropské centrum Positive Behavior Support, americký výzkumný ústav Michigan‘s Integrated Behavior and Learning Support Initiative, mezinárodní síť Association for Positive Behavior Support a norské centrum podpory duševního zdraví RVTS Øst.

V uplynulém roce byla zahájena příprava strategie rozvoje vzdělávání v následující dekádě – Strategie vzdělávací politiky 2030+. V ČOSIV jsme připomínky směřovali především na oblast well-beingu, konkrétně na cílenou podporu duševní pohody a zdraví žáků i učitelů.

V roce 2019 jsme ve spolupráci s norským dětským psychiatrickým centrem Østbytunet zahájili další výcvik zaměřený na vzdělávání profesionálů v podpoře dětí s vývojovým traumatem. Tyto děti, přestože se často projevují velmi náročným chováním, potřebují naše přijetí a podporu, aby mohly překonat důsledky negativních zkušeností, kterými ve své rodině prošly.

Velmi nás těší, že se v roce 2019 významně rozrostla naše členská základna. Podpory našich členů si velmi vážíme a děkujeme za ni. Díky ní je ČOSIV silnější!