Chystané akce v rámci Týdne pro inkluzi

domů / blog / Chystané akce v rámci Týdne pro inkluzi
Chystané akce v rámci Týdne pro inkluzi

V rámci týdne pro inkluzi proběhnou například následující akce:

17. 10. 2016 – Nadace OSF Praha a hnutí Awen Amenca chystají informační seminář, setkání rodičů a podporovatelů inkluze. Přijďte si poslechnout příběhy rodičů, můžete se podělit i o ten svůj.

18. 10. 2016 – Rytmus ve spolupráci s PedF UK v Praze – workshop pro pro studenty dvouleté praktické školy Rooseveltova a  Pedagogické fakulty UK v Praze.

19. 10. 2016 – Liga lidských práv připravuje Odpoledne s férovou školou – kromě možnosti diskuse s odborníky bude připraven program pro děti ve spolupráci s Ateliérem Studánka.

20. 10. 2016 -Meta, o.p.s a Člověk v tísni – konference Žáci s odlišným mateřským jazykem ve školách – příležitosti ke změně – bude zveřejněna metodika k tématu setkávání kultur ve školním prostředí, ředitelé představí školní projekty, které ve svých školách na toto téma realizovali. Odpoledne bude věnováno implementaci vyhlášky se zaměřením na žáky s odlišným mateřským jazykem a žáky cizince, včetně informací pro poradenská zařízení.

21. 10. 2016 – Lumos a Národní parlament dětí a mládeže – workshop Fakta versus mýty o inkluzi – besedy pro žáky 7. a 8. třídy na téma co vlastně inkluze znamená pro ně a pro jejich spolužáky a sami si vyzkouší vytvořit inkluzivní plán pro konkrétního žáka.

Zapojené jsou všechny pedagogické fakulty! Proběhne spoustu praktických ukázek, workshopů, setkání a debat po celé ČR, zapojit a zúčastnit se můžete i Vy.

ČOSIV chystá rozhovory s klíčovými aktéry ve vzdělávání, můžete se těšit například na rozhovor s asistentem pedagoga, rozhovor k tématu poradenských zařízení a diagnostiky, na pohled vedení školy či na rozhovor se speciálním pedagogem. Nakladatelství Dr. Josef Raabe s.r.o. připravilo 50% slevu na odborné publikace, které jsou zaměřeny na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Už víte, kam se příští týden vydáte? Kompletní přehled chystaných akcí najdete ZDE.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..