Chystané akce v rámci Týdne pro inkluzi

domů / blog / Chystané akce v rámci Týdne pro inkluzi
Chystané akce v rámci Týdne pro inkluzi

V rámci týdne pro inkluzi proběhnou například následující akce:

17. 10. 2016 – Nadace OSF Praha a hnutí Awen Amenca chystají informační seminář, setkání rodičů a podporovatelů inkluze. Přijďte si poslechnout příběhy rodičů, můžete se podělit i o ten svůj.

18. 10. 2016 – Rytmus ve spolupráci s PedF UK v Praze – workshop pro pro studenty dvouleté praktické školy Rooseveltova a  Pedagogické fakulty UK v Praze.

19. 10. 2016 – Liga lidských práv připravuje Odpoledne s férovou školou – kromě možnosti diskuse s odborníky bude připraven program pro děti ve spolupráci s Ateliérem Studánka.

20. 10. 2016 -Meta, o.p.s a Člověk v tísni – konference Žáci s odlišným mateřským jazykem ve školách – příležitosti ke změně – bude zveřejněna metodika k tématu setkávání kultur ve školním prostředí, ředitelé představí školní projekty, které ve svých školách na toto téma realizovali. Odpoledne bude věnováno implementaci vyhlášky se zaměřením na žáky s odlišným mateřským jazykem a žáky cizince, včetně informací pro poradenská zařízení.

21. 10. 2016 – Lumos a Národní parlament dětí a mládeže – workshop Fakta versus mýty o inkluzi – besedy pro žáky 7. a 8. třídy na téma co vlastně inkluze znamená pro ně a pro jejich spolužáky a sami si vyzkouší vytvořit inkluzivní plán pro konkrétního žáka.

Zapojené jsou všechny pedagogické fakulty! Proběhne spoustu praktických ukázek, workshopů, setkání a debat po celé ČR, zapojit a zúčastnit se můžete i Vy.

ČOSIV chystá rozhovory s klíčovými aktéry ve vzdělávání, můžete se těšit například na rozhovor s asistentem pedagoga, rozhovor k tématu poradenských zařízení a diagnostiky, na pohled vedení školy či na rozhovor se speciálním pedagogem. Nakladatelství Dr. Josef Raabe s.r.o. připravilo 50% slevu na odborné publikace, které jsou zaměřeny na žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Už víte, kam se příští týden vydáte? Kompletní přehled chystaných akcí najdete ZDE.