Metodická příručka "Lidé v pohybu" a publikace "Děti venku v přírodě: ohrožený druh?"

domů / blog / Metodická příručka "Lidé v pohybu" a publikace "Děti venku v přírodě: ohrožený druh?"

Projděte si nové zajímavé publikace věnující se různorodým tématům – uprchlictví a migrace a kontakt dětí s přírodou. Obě publikace jsou dostupné zdarma. Portál Lidé v pohybu navíc nabízí spoustu dalších materiálů a aktivit pro všechny, kteří se chtějí ve své práci s dětmi či mladými lidmi věnovat tématům uprchlictví a migrace.

1. Lidé v pohybu

Junák – českých skaut a organizace NaZemi společně vydali metodickou příručku Lidé v pohybu jako pomůcku pro skautské vedoucí a další pedagožky a pedagogy, kteří se chtějí ve své práci s dětmi či mladými lidmi věnovat tématům uprchlictví a migrace. Publikace přináší informace, metodickou podporu, nabídku konkrétních aktivit a programů. Zároveň obsahuje i odkazy na již existující metodiky, které vydaly jiné organizace. Zejména ale ukazuje cesty, jak si při práci s mládeží poradit s kontroverzními tématy obecně. Jak připravit bezpečné prostředí pro diskusi a prozkoumávání témat. Nepopisuje jedinou cestu, kudy je možné se vydat. Nabízí inspiraci. Publikaci či jednotlivé aktivity si můžete zdarma stáhnout ZDE.

2. Děti venku v přírodě: ohrožený druh?

Přečtěte si zajímavou publikaci, která přináší shrnutí výsledků výzkumů o kontaktu dětí s přírodou z celého světa. Publikace je dostupná ZDE.