INDEX INKLUZE: PRŮVODCE ROZVOJE ŠKOLY NA ZÁKLADĚ INKLUZIVNÍCH HODNOT ČÍST DÁL
Účinná prevence problémového chování - přístup PBIS ČÍST DÁL
Mindfulness pro každý den - publikace ČÍST DÁL
Cesta k sociálně spravedlivé společnosti vede skrze férové a kvalitní vzdělávání ČÍST DÁL
Nenásilná komunikace a moc - publikace ČÍST DÁL
Přerámování v terapii - publikace ČÍST DÁL
Workcoffee ČOSIV - 21. 1. 2019 ČÍST DÁL

Nejnovější články z blogu

INDEX INKLUZE: PRŮVODCE ROZVOJE ŠKOLY NA ZÁKLADĚ INKLUZIVNÍCH HODNOT

Otázky “Jak žít spolu?” a „Co potřebujeme znát, abychom spolu žili spokojeně a bez konfliktů?“ si lidstvo klade již odnepaměti. Všichni žijeme na jedné planetě. Diverzita je přirozená a reprezentuje individuální rozdíly v rámci naší lidskosti. Inkluze začíná tím, že připustíme individuální odlišnosti mezi lidmi a akceptujeme, že každý člověk má svou jedinečnou hodnotu. A respekt, účast na životě společnosti a uznání je to, co potřebuje ke spokojenému životu každý z nás. Když se cítíme respektováni a přijímání, rozvíjí se naše kompetence a roste motivace. A funguje to i naopak. Všichni velmi dobře vycítíme, zda si nás ostatní cení, nebo zda námi pohrdají, vyčleňují nás a jsme jen na obtíž. Respekt k tomu, jací jsme ve své přirozenosti, a přijetí jsou pro každého z nás klíčové. (Pokračování textu…)

Účinná prevence problémového chování – přístup PBIS

Margreet van Oudheusden představila metodu intervence PBIS (Positive Behavior Intervention and Support=podpora pozitivního chování žáků), především PROČ, JAK a CO tato intervence mění v chování žáků. Jedná se o komplexní systém zaměřený na management třídy, nastavení školního prostředí a cílenou intervenci u žáků s problémovým chováním. (Pokračování textu…)

Workcoffee ČOSIV – 29. 3. 2019

V rámci workcoffee jsme měli dalšího zajímavého zahraničního hosta, tentokrát holandskou kolegyni Margreet van Oudheusden, která je přednášející, výzkumnou pracovnicí a konzultantkou na Windesheim University of Applied Sciences v Holandsku. Představila metodu intervence PBIS (Positive Behavior Intervention and Support=podpora pozitivního chování žáků) a navazala na svého kolegu z Association for Positive Behavior Support (APBS) Steva Goodmana. (Pokračování textu…)